2020 Lehiaketak

ESKOLAKO UMORE GRAFIKOAREN 6. LEHIAKETA

2020 IRABAZLEAK

Uxue Rodríguez 4º DBH / ESO SAN PEDRO APOSTOL IKASTETXEA
Jimena Rodríguez 3º DBH / ESO I.E.S ETXEBARRI B.H.I
Martin Gomez 2º DBH / ESO IKASBIDE IKASTETXEA
Eunate García 1º DBH / ESO BILBOKO ESCOLAPIOAK IKASTETXEA
Unax Etxebarria 6º LH / EP MARISTAK BILBAO
Irakaslea Natalia Pedrero SALESIANOS BARAKALDO IKASTETXEA

Abenduaren 19 itxaroten zaituztegu, Bilboko Erribera Merkatuan, 12:00. Bertan Enplegua, Gizarte Inklusioa eta Berdintasuna Sustatzeko Foru Diputatearen Teresa Laespadaren eskutik jasoko dituzte sariak. Gainera, zuen lanak eta finalistenak Erribera Merkatua espazio horretan egongo dira abenduaren 19tik 27ra arte.

Zorionak irabaziak, finalistak eta eskerrik asko gainerako lehiakideei parte hartzeagatik!

 

2020 FINALISTAK

 

IZENA MAILA IKASTETXE
Nahia Fernández 6º LH/ EP Maristak Bilbao
Ander Donas 6º LH/ EP Maristak Bilbao
Lucía López 6º LH/ EP Maristak Bilbao
Ruth Rodríguez 1º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Mikel Aretxalde 1º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Laida Alleizu 1º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Álex Vila 1º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Aitor Barrón 1º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Ainara Baigorri 1º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Eunate García 1º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Eva Llaguno 1º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Javier Bustamante 1º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Noa Viscasillas 1º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Uxue Fernández 1º DBH / ESO San Pedro Apostol
Lola Macías 1º DBH / ESO Lauro Ikastola
Lola Nanclares 1º DBH / ESO Lauro Ikastola
Nora Irizar 1º DBH / ESO Lauro Ikastola
Maider Santiago 1º DBH / ESO Zubi Zaharra Ikastola
June de Orbe 2º DBH / ESO Julio Caro Baroja BHI
Arane Malatsetxebarria 2º DBH / ESO Julio Caro Baroja BHI
Diego Salamanca 2º DBH / ESO Ikasbide Ikastetxea
Nelia Amo 2º DBH / ESO Colegio Vizcaya
Eider Aparicio 2º DBH / ESO Colegio Vizcaya
Nerea Abascal 2º DBH / ESO San Pedro Apostol
Nikole Sánchez 2º DBH / ESO San Pedro Apostol
Aroa Rivas 2º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Borja Arroita 2º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Irati Gómez 2º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Pablo Pinto 2º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Iván Usandizaga 2º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Goizane Valle 2º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Jon Barandiaran 2º DBH / ESO Calasancio Eskolapios
Aner Zuazo 3º DBH / ESO Maristak Bilbao
Iker Castrillo 3º DBH / ESO San Pedro Apostol
Melissa Siles 3º DBH / ESO San Pedro Apostol
Javier Restrepo 3º DBH / ESO San Pedro Apostol
Markel Izurieta 3º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Joana de Dios 3º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Xabier Teruelo 3º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Aitor Rodríguez 3º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Sandra Río 3º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Xabier Ruiz 3º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Ibai García 3º DBH / ESO Salesianos Barakaldo
Irune Sainz Cavia 3º DBH / ESO Eguskibegi Ikastola
Lorena Fernández 3º DBH / ESO Julio Caro Baroja BHI
Unax Ambrosio García 4º DBH / ESO Azkorri
Daniel Asensio 4º DBH / ESO Avellaneda Ikastetxea
Jordi Tarazona 4º DBH / ESO La Inmaculada
Yago Calabuig 4º DBH / ESO La Inmaculada

 

 

 

Eskolako Umore Grafikoaren 6. Lehiaketa

ENPLEGUA, GIZARTE INKLUSIOA ETA BERDINTASUNA SUSTATZEKO SAILA, EL CORREO eta EL CORTE INGLÉS babesleekin, Umorezko Literaturaren eta Artearen Nazioarteko Jaialdiaren 11. edizioak ESKOLAKO UMORE GRAFIKOAREN 6. LEHIAKETA deitu du, xede honekin: umoreak kultura- eta hezkuntza-adierazpen moduan duen garrantzia gaztetxoei barneratzea eta pertsonen eskubide- eta aukera-berdintasuna azpimarratzea, aintzat hartu gabe jatorria, adina, sexua, gaitasuna, sexu-orientazioa edo erlijioa.

Pin It on Pinterest